Handipet Rescue

CO JE TO HANDIPET RESCUE?

Handipet Rescue je název azylu pro handicapované a týrané psy a kočky u Mělníka. Na našem dvorku najdete dvounohé, třínohé, slepé, cukrovkáře a další zvířata s krátkodobými nebo trvalými potížemi. Zaměřujeme se na zvířata, kterým mnoho jiných nemůže nebo nedokáže pomoct.

 PicturePicture

 

ODKUD SE K NÁM DOSTÁVAJÍ?

Mnoho zařízení pro opuštěné psy a kočky je uzpůsobených pro okamžité příjmy bezprizorních zvířat z ulice, ale nemají podmínky pro  zvířata raněná, krátkodobě nemocná nebo trvalé postižená. U nás dokážeme nabídnout prostředí a zkušenosti pro náročnější případy, proto jsme ve spojení s útulky a organizacemi z celé republiky, od kterých přebíráme nemocné a handicapované psy a kočky.

Některá zvířata se k nám dostanou i od soukromých osob, které nezvládají svou životní situaci, neumí si poradit s raněným zvířetem nebo z veterinárních klinik, kde někdo odloží svého psa či kočku kvůli nemoci. Nemusí se jednat ani o akutní zranění, ale i o projevené genetické vady jako může být postupné slepnutí, neschopnost chůze nebo srdeční choroby.

PicturePicture

Dlouhodobě pomáháme i zvířatům ze zahraničí, kde jsou podmínky pro zvířata absolutně katastrofální. Jde o místa, kde každý den doslova bojují o život stovky opuštěných duší. Kde standardní kapacita útulku je 400 psů. Psi procházejí karanténou, ošetřením, veterinární kontrolou a potom putují k nám nebo do dalších zemí po celém světě. ​

PicturePicture

KDE NÁS NAJDETE A KDO ZA TÍM STOJÍ?

V rodinném domku u Mělníka v obci Kly se staráme o psy a kočky z celé republiky i ze zahraničí. Handipet Rescue není jen o pár lidech, kteří pečují o zvířata, jedná se o celou síť dobrovolníků, kterými se můžete stát i vy!
Patříme pod nestátní neziskovou organizace Pet Heroes z.s.. Naším heslem je Pomáháme společně. 

 Picture

 

Více informací naleznete:

https://www.handipet.org/